Költözési tippek férfiaknak
Jó kezdetnek számít a holmijának alapos leltározása. Látogasson el a ház minden helyiségébe, és döntse el, mit szeretne megtartani és magával vinni. Jó ötlet listát készíteni, és azt gyakran felülvizsgálni. Előfordulhat, hogy ezek közül néhány dolgot el kell ajándékozni vagy el kell adni.
El kell kezdenie a dokumentumok összegyűjtését is. Megőrizhet digitális másolatokat, de jobban jár, ha papíralapú példányokat tart. A digitális másolatok nem mindig biztonságosak, és sosem tudhatja, mikor hal meg a mobiltelefonja vagy a számítógépe. Így minden megállapodásról lesz egy nyilvántartása. Ráadásul a nyomtatott másolatok nagyobb biztonságban vannak, ha elveszíti a telefonját vagy a számítógépét. Ha követi ezeket a tippeket, jól felkészült lesz a költözésre.
Ezután össze kell állítania egy költségvetést. Fontos, hogy legyen elképzelése arról, hogy mennyit fog költeni csomagolóanyagokra és költöztetők felbérlésére. Ezek a költségek gyorsan összeadódhatnak, ezért mindenképpen tervezzen előre. Győződjön meg róla, hogy minden költözési költséget, beleértve a biztosítást és a hivatásos költöztetőket is, beleszámít.
A gyermekfelügyeletre is terveket kell készítenie. Gondoskodjon arról, hogy valaki vigyázzon a gyerekekre, és gondoskodjon a háziállatok elhelyezéséről. Bőröndöket is be kell csomagolnia a költözéshez szükséges dolgokkal. Emellett jelölje meg azokat a tárgyakat, amelyeket nem szeretne elszállítani, öntapadós cetlivel vagy ragasztószalaggal. Az autót is fel kell készítenie az utazásra. Győződjön meg róla, hogy a költöztetőknek megadja az új otthonához vezető útvonalat.
A nagy nap előtt gondoskodnia kell arról, hogy elegendő ideje legyen a dolgai összepakolására. Ha lehetséges, tervezze a csomagolási feladatokat egy hónapra. Ha hosszú távú költözést tervez, ütemezzen be egy autószervizt, hogy az készen álljon a hosszú útra. Győződjön meg róla, hogy a dátumokat felírja a költözési mappájába.
Egy költöztetéstervező segít a részletek kezelésében. Segít abban, hogy ne felejtsen el semmit, legyen szó fogkeféről, váltóruháról vagy a gyerekek kedvenc plüssállatáról. A tervező segít megtervezni a költözés időpontját és a szobák elrendezését is. Megszünteti a túlterheltség érzését.
Egy másik lényeges lépés az otthonod lomtalanítása. Ez időt vesz igénybe, de nagyban megtérül. Ezzel csak azokat a dolgokat viszi magával, amelyekre valóban szüksége van. A költözési ellenőrzőlista használata abban is segít, hogy eldöntse, mit csomagoljon be, és mit dobjon ki. Így kidobhatja a nem használt készülékeket és a már nem használt vágódeszkákat.
A kipakolás első napján a konyhára, a fürdőszobára és a hálószobára kell összpontosítania. Ezekre a helyiségekre magának és a családjának lesz szüksége. Az is fontos, hogy legyen bőven vécépapír és nem romlandó rágcsálnivalók. Fontos továbbá, hogy legyen a közelben olló és elsősegélynyújtó felszerelés. A fontos dokumentumokat is vízálló tárolóedényekben kell tartania.
Forrás: https://koltoztetes.hu